Silne bóle kręgosłupa i drętwienie kończyn dolnych

Cierpię na silne bóle kręgosłupa. Nie mogę za długo posiedzieć postać ból nie do wytrzymania, muszę się położyć i leki przeciwbólowe. Drętwienie kończyn dolnych bardzo silne pieczenie stup drętwienie rąk. Wynik Badania: L4/L5 niewielkiego stopnia odwodnienie krążka międzykręgowego i jego bulging bez istotnej stenozy kanału Kręgowego L5/S1 obniżenie i częściowe odwodnienie krążka międzykręgowego, bez cech protuzji kręgozmyk prawdziwy przedni L5 3mm ku przodowi stopnia I. Proszę o poradę co dalej.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Leczenie ustala się indywidualnie na podstawie objawów, badania przedmiotowego oraz wyników wykonanych badań dodatkowych.
Leczenie jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Na podstawie informacji uzyskanych w procesie diagnozowania, lekarz koordynujący podejmie decyzje co do dalszego postępowania. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnąrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Pieczenie stóp i dłoni jest charakterystycznym objawem polineuropatii.
Proponuję udać się na konsultację do neurologa i/ub ortopedy.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty