Silne bóle mięśni i stawów całego ciała

Witam! Od miesięcy cierpię na bardzo silne bóle mięśni, stawów i skóry całego ciała, ból staje się coraz mocniejszy i częstszy (zdarza się codziennie) i przychodzi w kilkugodzinnych atakach podczas których ciężko mi się poruszyć a nawet oddychać; boli mnie dosłownie każda część ciała (wrażenie pieczenia i rozgrzania). Lekarze rozkładają ręce. Badanie krwi wykazało OB 62, CRP 49, czynnik reumatoidalny ujemny, reszta w normie. Dodatkowo jestem wyjątkowo podatna na stres. Gdzie szukać pomocy?????

Jeśli lekarze wykluczyli podłoże somatyczne zgłaszanych dolegliwości, mogą one mieć podłoże psychologiczne. Silny bądź długotrwały stres wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Ból bywa sygnałem, że w życiu osoby dzieje się coś niedobrego,

Warto przyjrzeć się trybowi życia, czynnikom powodującym napięcie i ból oraz zacząć regularnie stosować techniki redukcji stresu.

Dzień dobry. Jeżeli diagnostyka medyczna nie znajduje przyczyn w tym obszarze, wskazaniem jest podjęcie działań w kierunku diagnostyki psychologicznej. Opisane przez Panią objawy prawdopodobnie są somatycznymi symptomami trudności o podłożu emocjonalnym. Proszę umówić się na wizytę do psychologa lub psychoterapeuty. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/