Silne bóle podbrzusza i jajników oraz krwawienie po okresie

Mam 19 lat. Po ostatnim okresie pojawiły się u mnie silne bóle podbrzusza i jajników, do tego doszło dosyć silne krwawienie. Ponadto pojawiło się u mnie po jakimś czasie silne kłucie pod prawym żebrem. Objawia się tylko przy wdechu i silnie promieniuje ku górze. Dodam, iż nie mogę położyć się ani na lewej ani na prawej stronie, ponieważ ból pojawia się wtedy samoistnie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe okolicy podbrzusza wymagają oceny specjalisty ginekologa. Dolegliwości zlokalizowane pod prawym żebrem mogą być natomiast wynikiem schorzeń wątroby czy też kamicy pęcherzyka żółciowego, teoretycznie może być to także nerwoból. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.