Silne bóle podbrzusza w czasie miesiączkowania

Witam! W czasie miesiączkowania mam straszny ból podbrzusza.Nie mogę normalnie funkcjonować,Zazwyczaj zwijam się z bólu i biorę tabletki przeciwbólowe. Kiedy byłam u lekarza to Pani doktor każe mi brać Nospe i Paracetamol,ale mi to mało kiedy pomaga i nie chce co 28dni brać tabletek.Co w takiej sytuacji powinnnam zrobić?

Aleksander Ropielewski

Leczenie lekami przeciwbólowymi i rozkurczowymi jest szeroko stosowaną i skuteczną metodą. W przypadku braku skuteczności polecam miejscowe stosowanie czopków z ketoprofenem lub ibuprofenu na 3-4 dni przed dniem w którym pojawiają się dolegliwości bólowe.