Dlaczego mam te uporczywe bóle głowy?

Witam miewam częste bóle głowy. W ostateczności kiedy już nie pomaga paracetamol i etopiryna (taki zestaw kazał mi brać lekarz po wyprubowaniu innych leków przeciwbólowych) a z bólu prawie wymiotuję biorę Nimesil. Zdarza się to sporadycznie raz w miesiącu, max dwa razy, a częściej nawet rzadziej. Myślę o ciąży. Czy takie sporadyczne branie leku może wpłynąć na możliwość zajścia w ciążę, albo na przyszłe dziecko?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

sporadyczne stosowanie Nimesilu nie niesie za sobą dużego ryzyka wystąpienia działań niepożądanych, niemniej proszę pamiętać, że jest to lek, którego stosowanie powinno być ostatecznością. Warto również wiedzieć, że między tak słabymi substancjami przeciwbólowymi jak choćby paracetamol a Nimesilem jest wiele innych możliwości. Zdecydowanie powinna Pani skonsultować swoje dolegliwości z neurologiem, być może specjalista uzna za konieczne wykonanie badań obrazowych – np. MRI głowy.

O bólu głowy dowie się Pani więcej z naszego artykułu, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-jak-rozpoznac-kiedy-jest-niebezpieczny.

Jest to o tyle istotne, że jak sama Pani wspomina, planuje Pani ciążę, a Nimesil nie powinien być stosowany ani w trakcie ciąży, ani w okresie karmienia piersią. Dodatkowo może powodować problemy z płodnością, dlatego lek ten jest szczególnie odradzany młodym kobietom, planującym ciążę.

Być może przydatny okaże się ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/o-jakich-chorobach-swiadcza-bole-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.