Silne, długie krwawienie w trakcie przyjmowania tabletek. Co robić?

Witam, mam problem. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne już od roku (mam 19 lat). Przed ostatnią miesiączką zaczęły pojawiać się u mnie drobne krwawienia oraz brązowa wydzielina (już sama nie wiem, czy to krew czy nie). Byłam z tym poblemem u lekarza, lecz on po badaniu stwierdził, iż krwi się nie dopatrzył. Teraz zbiliża mi się kolejna miesiączka, lecz od tamtej poprzedniej nadal (przez cały czas - dzień w dzień) mam brązową wydzielinę, czasem z obfitą krwią. Noszenie tamponów przez ponad miesiąc jest odrażające i czasem już nawet bolesne. Konsultowałam to już drugi raz z lekarzem, lecz on nadal upiera się przy tym, iż krwawienia nie ma i że może być to wina tabletek, które przyjmuję - przez to, iż są one dla mnie już po roku za słabe. Nie wiem, co mam robić. Od trzech dni mam na dodatek jakieś skrzepy z krwi, które wydostają się razem ze śluzem. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Zofijka

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przyjmuje Pani tabletki regularnie, nie wystapiły wymioty, biegunka lub nie przyjmowała Pani w ostatnim czasie leków, które mogą osłabiać działanie tabletek, to dobrym rozwiązaniem może być zmiana preparatu na nieco mocniejszy lub przynajmniej na taki, który przyjmuje się w innym schemacie (nie 24 + 4, ale  21 + 7)