Silne gazy zwiększające się po kilku godzinach od wypróżnienia

Dzień dobry. Mam 26 lat. Od wielu lat mam silne gazy. Ich ilość zwiększa się po kilku godzinach od wypróżnienia (z tym nie mam problemu), wieczorem a przede wszystkim na tle lękowym. Wtedy dosłownie raptownie dostaję ,,ataku gazów". Z tym problemem walczę od jakiś 9 lat, ale teraz stanowczo problem się nasilił. Byłam u lekarza i obecnie przyjmuję debretin, debutir. Bez poprawy. Zrobiłam kolonoskopię-wyszła dobrze. Będę wdzięczna za fachowe porady, Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zauważyła Pani związek objawów ze stresem/lękiem to być może Pani problemem jest somatyzacja schorzeń psychiatrycznych. Może być to jednak także wynik schorzeń przewodu pokarmowego. Sugeruję konsultację ze specjalistą gastroenterologiem. Jeśli pomimo zastosowanego leczenia objawy nie ustąpią, warto pomyśleć o konsultacji z psychiatrą.