Silne i niepokojące bóle głowy - co robić?

Witam serdecznie! Nazywam się Klaudia i mam skończone 19 lat. Od jakiegoś pół roku miewam silne bóle głowy (nad oczami i po bokach). Kiedy bóle się zaczęły udałam się do lekarza neurologa, ten zatem dał mi tabletki od migreny, po 3 miesiącach stosowania tych leków bóle nie ustąpiły, tydzień temu byłam ponownie u lekarza, ponieważ bóle nasilały się. Doktor dał mi kolejne, silniejsze tabletki i skierował mnie na badanie tomografii komputerowej głowy z kontrastem. Wyniki na dzień dzisiejszy nie przyszły, a po nowych lekach nadal mam bóle, które się nasilają. Co będzie, kiedy tomografia nic nie wykaże? Skąd biorą się moje dolegliwości?? Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania? Naprawdę się boję, dlatego że mój tata także ma problemy z bólami głowy bo ma tętniaka i boi się poddać leczeniu. Nie wiem co mam robić, niech mi ktoś pomoże. P.S. Prosiłabym, aby odpowiedź przyszła na mojego maila. Pozdrawiam serdecznie!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Odpowiedzi udzielamy na portalu.

Opisywane bóle głowy mogą być wynikiem procesu zapalnego dotyczącego zatok czołowych. Wskazana jest zatem wizyta u laryngologa. Dobrze, że skierowano Panią na tomografię głowy, zwłaszcza w kontekście tętniaków występujących wśród bliskiej rodziny.

Wskazane okazać się może wykonanie jeszcze tomografii zatok obocznych nosa, ale najpierw warto udać się do laryngologa z wynikiem wykonanej tomografii głowy.

Pozdrawiam