Silne kołatanie i wysoki puls przy tachykardii zatokowej

Witam serdecznie, rok temu stwierdzono u mnie tachykardię zatokową jestem młoda mam 23 lata, od roku biorę tabletki z początku betaloc zok, obecnie oxycardil 180, jednak że puls wynosi od 70 do 98, a gdy zasnę w nocy, budzi mnie silne kołatanie i puls wynosi ponad 120 i więcej...czy tabletki nie działają odpowiednio? czy konieczna jest wizyta u kardiologa i zrobienie usg serca i echo serca? bardzo prosżę o odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty kardiologa. Być może konieczna będzie modyfikacja leczenia