Silne krwawienia a usuwanie mięśniaka

Mam 53 lata i miesniaka wielkości 11cm , przy tym silne krwawienia i dlugie .Mialam anemie w dalszy ciagu biore zelazo.Biore tranexamic Acid , pomaga w miare , mam wkladke Mirella. Nie chce usuwac macicy Czytalam ostatnio o Esmya czy moglabym go brac aby zmniejszyc wielkość a moze przy ty i krwawienia

Przy założonej-- Mirenie-- miesiączki powinny być skąpe i krótkie Powinna się Pani zgłosić do ginekologa celem sprawdzenia czy wkładka jest w macicy. Esmya nie działa przy założonej mirenie więc trzeba by było ją usunąć. Jeżeli mirena nie spełnia swojej roli to można spróbować zastrzyki Depo-Provera 1x /3 mce . Ale wydaje mi się że zdecydowanie lepiej i taniej wyjdzie jeżeli usunie Pani macicę która w tym wieku nie jest Pani do niczego ppotrzebna.