Silne krwawienia po długim czasie bez okresu

DZien dobry,mam 47 lat i przez poltora roku nie mialam miesiaczki.Ostatnio jednak pojawilo sie silne krwawienie,ktore trwalo ok. miesiaca.Myslalam ,ze mam to juz za soba ,a tu niespodzanka z silnymi bolami ,czy to normalne ze pojawia sie i znika?

Witam !
takie incydenty mogą się pojawiać , ale najważniejsze aby poszła pani do lekarza z którym jest pani w stałym kontakcie i zna panią lub do wybranego przez panią specjalisty GINEKOLOGA. bez badań nie można ustalić WŁAŚCIWEGO POSTĘPOWANIA. Pozdrawiam