Silny ból po podniesieniu ciężkiego przedmiotu u 48-latka

co powinienem zrobic dzwignolem ciezki pszedmiot i od trzech dni silny bol nie moge wstac ciezko sie schylic jak to wyleczyc

Myślę, że chodzi Panu o jakiś silny ból umiejscowiony w grzbiecie (plecy???). Nie określił Pan, gdzie umiejscowiony jest ten ból. Informacje są niepełne i zdawkowe. Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Takie objawy mogą świadczyć nawet o przemieszczeniu się jakiegoś krążka międzykręgowego w kręgosłupie co powoduje ucisk na korzenie nerwowe. Taki stan może wymagać odpowiedniej interwencji farmakologicznej (silnie działające leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i rozkurczowe - nawet w formie iniekcji). Proszę pilnie w tej sprawie skonsultować się z lekarzem.