Ból w kręgosłupie

Mam 25 lat. Mam problem z kręgosłupem lędźwiowym oraz szyjnym. Niedawno robiłam rezonanse magnetyczne, jednak nie wstrzykiwano mi kontrastu dożylnego. Chciałam się dowiedzieć, czy to źle? Wynik Badania MR (odcinek Th10-S2 kręgosłupa): cechy umiarkowane nasilonej spondylozy lędźwiowej z zaostrzeniami kostnymi przednich i tylnych powierzchni trzonów kręgów; ognisko zwyrodnienia tłuszczowego trzonu L1; przestrzeń międzykręgowa L4-L5 obniżona; tarcza międzykręgowa L4-L5 wykazuje obniżenie intensywności sygnału w obrazach T2-zależnych i dokonałowe uwypuklenie o charakterze centralnej protruzji z symetrycznym uciskiem na worek oponowy i w niewielkim stopniu na światło otworów międzykręgowych. Wynik badania kręgosłupa szyjnego (badaniem objęto odcinek szyjny kręgosłupa od C do Th6): prawostronna skolioza pograniczna szyjno-piersiowego, nieznaczne spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Proszę o pomoc, gdyż ból jest coraz silniejszy, od prawie dwóch lat jestem na silnych lekach przeciwbólowych i przechodzę rehabilitację, które mi nie pomaga. Jestem osobą młodą, która chciałaby żyć normalnie, bez bólu.
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Wynik badania MR kręgosłupa świadczy o poważnym schorzeniu krążka międzykręgowego (potocznie zwanego dyskiem) pomiędzy 4 i 5 kręgiem lędźwiowym. Wystąpiła tzw. protruzja, czyli uwypuklenia struktur krążka, które powoduje ucisk na korzenie nerwowe. Ucisk ten jest odpowiedzialny za występowanie silnych dolegliwości bólowych. Proszę pilnie skonsultować się z neurochrurgiem, gdyż często konieczne jest leczenie operacyjne.