Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silny ból w klatce piersiowej po zdenerwowaniu i prawidłowy wyników EKG

Witam! mam 37 lat, stresującą pracę, biorę tabletki na nadciśnienie.w nocy po silnym zdenerwowaniu dostałem bólu w klatce piersiowej, jakby mnie opasało i ściskało. Tydzień potem u internisty miałem robione ekg i pomiar ciśnienia- wszystko w normie.do kardiologa idę za 2 miesiące-jestem za granicą i takie są tu terminy. czy to mogły być nerwobóle? czy mam się obawiać że to serce, skoro ekg było w normie?czy mogę spokojnie czekac na wizyte u kardio?miałem ostatnio bardzo stresujący czas w życiu
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Czym różni się EKG od Holtera EKG?

EKG i holter EKG to badania serca. Czym się charakteryzują? Jakie są różnice między nimi? Na ten temat wypowiada się specjalista - kardiolog dr Piotr Gryglas.

Niestety odpowiedź na to pytanie wymaga wykonania wielu badań diagnostycznych. A zdrowia lekceważyć nie wolno. Jeśli ma Pan początki choroby wieńcowej, to ona może się ujawniać przy dużym stresie, kiedy podnosi się ciśnienie tętnicze. Warto wtedy dysponować aparatem do pomiaru ciśnienia i notować pomiary w domu. Z drugiej strony stres może nasilać wydzielanie kwasu żołądkowego i sprzyjać aktywności przepukliny rozworu przełykowego, która może dawać podobne bóle.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy