Silny ból w klatce piersiowej podczas śmiechu

Witam.wczoraj kolega mnie rozbawil po czym buchlem ostrym smiechem i nagle z lewej strony klatki potezny bol musialem smiech wtrzymac bo mialem wrazenie ze mi stanie albo go rozerwie,pierszy raz takie cos mialem o co moze chodzic.nie zle najadlem sie strachu

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie stwierdzić tego z całą pewnością, ale mogło to być spowodowane nadmiernym ciśnieniem w jamie brzusznej, które doprowadziło do ucisku na najsłabsze miejsce w ścianie jamy brzusznej (miejsca zmniejszonej odporności, w których zwykle powstają przepukliny). Bez przeprowadzenia badania jest to jednak jedynie mój domysł.