Silny ból w żołądku i utrata przytomności po wypiciu pepsi

Napiłam się pepsi bez cukru, poczułam silny ból w żołądku i straciłam przytomność ( nie wiem na jak długo). Dzisiaj po spożyciu posiłki lub napoju czuję kłucie w żołądku. Czy przyczyną utraty przytomności może być napój gazowany?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, każda utrata przytomności wymaga kontaktu z lekarzem i wyjaśnienia przyczyny. Samo spożycie napoju gazowanego jest mało prawdopodobną przyczyną utraty przytomności. Wykluczyć natomiast należy hipoglikemię (niski poziom glukozy we krwi).