Czy można przytyć pijąc Pepsi light?

Czy jak bede pic pepsi light to przytyje??

Pepsi light co prawda nie zawiera cukru, ale posiada syntetyczne słodziki, które w dużej ilości mogą szkodzić organizmowi. Poza tym jest to napój gazowany, więc rozpycha żołądek, czyli będzie się Panu chciało więcej/częściej jeść. A co za tym idzie można wtedy przytyć.

Napoje typu light nie wnoszą do diety dodatkowych kalorii, jednak w zależności od zastosowanych substancji słodzących mogą niekorzystnie oddziaływać na zdrowie, szczególnie spożywane w dużych ilościach. Jeżeli będzie się Pan decydował na spożywanie takich napojów to jednak nie chroni to Pana w żaden sposób przed możliwością przytycia związaną z pozostałymi spożywanymi produktami lub niską aktywnością fizyczną.