Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można przytyć pijąc Pepsi light?

Czy jak bede pic pepsi light to przytyje??
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Pepsi light co prawda nie zawiera cukru, ale posiada syntetyczne słodziki, które w dużej ilości mogą szkodzić organizmowi. Poza tym jest to napój gazowany, więc rozpycha żołądek, czyli będzie się Panu chciało więcej/częściej jeść. A co za tym idzie można wtedy przytyć.

Absolwentka technologii żywności i żywienia człowieka na SGGW w Warszawie. Ukończyła kursy doskonalące umiejętności pracy jako psychodietetyk i doradca dietetyczny.
0

Napoje typu light nie wnoszą do diety dodatkowych kalorii, jednak w zależności od zastosowanych substancji słodzących mogą niekorzystnie oddziaływać na zdrowie, szczególnie spożywane w dużych ilościach. Jeżeli będzie się Pan decydował na spożywanie takich napojów to jednak nie chroni to Pana w żaden sposób przed możliwością przytycia związaną z pozostałymi spożywanymi produktami lub niską aktywnością fizyczną.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Tak, najprawdopodobniej przytyje Pan! Pewnie będzie to zasługą wzmożonego apetytu, który występuje po wypiciu napojów gazowanych i słodkich.

Pozdrawiam
jarnuszewska.dobry dietetyk.pl
http://jarnuszewska.dobrydietetyk.pl/porady/zywnosc-i-zywienie/gorzko-o-cukrze/

Dietetyk, absolwentka studiów na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwie w Szczecinie. Uczestniczka szkoleń dotyczących żywienia dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży i suplementacji sportowców.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy