Silny ból z prawej strony żeber

Przepotworny ból z prawej strony żeber,nagły, najpierw małe "tykanie" i coraz większy,jakby dźgnięcia nożem, kilka takich "strzałów" z taką siłą,że zapiera dech w piersiach, nie można wykonać żadnego ruchu ciałem, stałam znieruchomiała,a i tak ból po każdym "strzale" był nie do zniesienia.Z bólu krzyczałam, aż przestało uderzać.Potem po wzięciu leków p/bólowych i p/zapalnych przez 3 godz. nie dałam rady położyć się na łóżku, miałam tak usztywnione i obolałe plecy.Ból żeber z prawej mam do dziś

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Z samego tylko opisu nie da się w sposób jednoznaczny ustalić co może być przyczyną wyżej wymienionych dolegliwości. Konieczne jest badanie i ewentualne badania diagnostyczne ( w tym obrazowe). Może to być następstwem urazu (brak danych na ten temat w poście) lub zmian toczących się w okolicy kręgosłupa lub w samym kręgosłupie ( np skolioza). Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego który dalej pokieruje diagnostyką . Pozdrawiam.