Silny kaszel po operacji przepukliny nadbrzusznej

witam, czy silny kaszel miesiac po operacjiprzepukliny nadbrzusznej moze uszkodzic wszyta siatke i czy je st mozliwosc oderwania sie zszywek mocujacych wewnatz? jak dlugo utrzymuje sie plym surowiczy w brzuchu? Czy podczas chodzenia moze kluc w dole biodrowym po operacji, objawy, ale nietypowe dla zapalenie wyrostka

- niestety tak, trzeba unikać wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej co np. wywołuje kaszel przez około 3 miesiące po zabiegu
czy jest mozliwosc oderwania sie zszywek mocujacych wewnatrz?
- może dojść do takiej sytuacji przy nagłym wzroście ciśnienia w jamie brzusznej
jak dlugo utrzymuje sie plyn surowiczy w brzuchu?
- w jamie brzusznej, wewnątrz raczej takiego płynu nie powinno być, zaś w powłokach brzusznych, w miejscu po operacji zazwyczaj występuje przez około 1-2 miesiące po zabiegu, chyba, że wystąpi powikłanie czyli wytworzenie się surowiczaka
Czy podczas chodzenia moze kluc w dole biodrowym po operacji?
- tak, takie objawy mogą występować nawet przez okres około roku po zabiegu