Operacja przepukliny pachwinowej z użyciem siatki i surowiczak

Witam.Trzy tygodnie temu przeszedłem operację przepukliny pachwinowej z użyciem siatki. Tydzień po operacji podczas wizyty kontrolnej okazało się że powstał rozległy krwiak, który został ewakuowany (wyciśnięty przez szczeliny w ranie). Podczas kolejnej wizyty kontrolnej okazało się że powstał surowiczak który podczas wizyt jest wyciskany. Od dwóch tygodni z rany sączy się płyn surowiczy niestety zabiegi wyciskania płynu podczas wizyt kontrolnych nie przynoszą efektów. Proszę o opinię.

Witam. Surowiczak jest dość częstym powiklaniem tego zabiegu, odsetek sięga nawet 12% według badań. Wszycie wszczepu nie ma wpływu na jego powstanie. Rozwiązania są dwa. Jak nie dokucza to zostawić w spokoju i sam się wchłonie. Jeśli daje dolegliwości bólowe to można go nakluc i spunktowac. Proponuję konsultację chirurgiczna celem oceny i dalszego postępowania. Pozdrawiam

Witam. Jeśli nie doszło do infekcji, to siatka powinna się wgoić, a sączenie ustanie. Jeśli jednak krwiak uległ nadkażeniu, to może być różnie. Zaproponowałbym posiew z treści z rany.