Silny nacisk w prawej pachwinie

Panie Doktorze czuje dość silny nacisk w prawej pachwinie tak ok dwóch miesięcy.Bardzo proszę o odpowiedz czy to coś poważnego?

Proponuje pani wizytę u ginekologa, który będzie mógł sprawdzić czy w obrębie miednicy nie ma jakiejś masy mogącej powodować ucisk ( np powiększony węzeł chłonny, ropień gruczołu bartholina ) a jeśli zajdzie potrzeba wykazać też odpowiednie badania pomocnicze ( np USG przezpochwowe ). Proponowałbym nie zaniedbywać sprawy, gdyż istnieje ryzyko poważniejszego charakteru choroby ( uwięźnięta przepuklina, nowotwór ), które mimo ze małe, należy wykluczyć.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane przepukliną pachwinową. Nie można wykluczyć innego podłoża występujących objawów. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.