Silny, pulsujący ból szyi

Witam, mam 20 lat. 2 Dni temu pod wieczór miałem silny pulsujący ból szyi, trwał on przez jakąś godzinę, a później zaniknął. Następnego dnia ból powrócił, jednak już nie tak silny, odczuwalny był przy skrętach szyi czy podnoszeniu jej. Ponadto w nocy doszedł również ból barków oraz uczucie palenia w okolicy serca oraz kłucie. Boje się że to może być zapalenie mięśnia sercowego. Mam umówioną wizytę do prywatnego kardiologa na pojutrze, jednak obawiam się że do tego czasu może się coś stać. Proszę o opinię i z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Kwasy tłuszczowe omega-3 a nadciśnienie tętnicze

Tłuszcze omega-3 korzystnie wpływają na naczynia krwionośne i poprawiają wartości lipidogramu. Dostarczanie odpowiedniej dawki tych tłuszczy może skutecznie wspomóc w walce z miażdżycą. Warto dowiedzieć się więcej o wpływie kwasów tłuszczowych omega-3 na spadek nadmiernie wysokiego ciśnienia.

Witam! Na podstawie opisanych objawów nie sposób postawić diagnozy. Są one na tyle niespecyficzne, że nie starczyłoby tu miejsca na wymienienie wszystkich potencjalnych przyczyn. Zapalenia mięśnia sercowego również nie można wykluczyć, choć nie są to objawy typowe. W razie nasilenia dolegliwości lub utrudniania przez nie normalnej aktywności, konieczny będzie pilny kontakt z lekarzem. Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty