Silny, pulsujący ból szyi

Witam, mam 20 lat. 2 Dni temu pod wieczór miałem silny pulsujący ból szyi, trwał on przez jakąś godzinę, a później zaniknął. Następnego dnia ból powrócił, jednak już nie tak silny, odczuwalny był przy skrętach szyi czy podnoszeniu jej. Ponadto w nocy doszedł również ból barków oraz uczucie palenia w okolicy serca oraz kłucie. Boje się że to może być zapalenie mięśnia sercowego. Mam umówioną wizytę do prywatnego kardiologa na pojutrze, jednak obawiam się że do tego czasu może się coś stać. Proszę o opinię i z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam! Na podstawie opisanych objawów nie sposób postawić diagnozy. Są one na tyle niespecyficzne, że nie starczyłoby tu miejsca na wymienienie wszystkich potencjalnych przyczyn. Zapalenia mięśnia sercowego również nie można wykluczyć, choć nie są to objawy typowe. W razie nasilenia dolegliwości lub utrudniania przez nie normalnej aktywności, konieczny będzie pilny kontakt z lekarzem. Pozdrawiam