Silny stres a częste miesiączki

Dzień dobry.Czy silny stres może powodować częste miesiączki?Miałam delikatne plamienie przez dwa tygodnie potem dwa tygodnie przerwy i znowu zaczęła się miesiączka.Mam teraz nerwowy okres i nie wiem czy to może być powód tego wszystkiego.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stres może być przyczyną zaburzeń krwawienia. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.