Sine żyłki na nogach a żylaki

Witam, mam 19 lat i zaobserwowałam że na moich nogach zaczynają się pojawiać małe, sine żyłki. Czy to żylaki? Czy można temu zapobiec? A może można to leczyć? Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą wskazywać na początki niewydolności żylnej kończyn dolnych. Konieczne jest jednak potwierdzenie rozpoznania przez chirurga naczyniowego. Proszę udać się na wizytę do poradni chirurgicznej. Na podstawie badania oraz wyników badań dodatkowych specjalista będzie mógł wdrożyć odpowiednie postępowanie.