Sine nogi, popękane naczynka i żylaki

Witam serdecznie,moim problemem są żylaki od 18-tego roku życia ,mam już 33 i trójkę dzieci po każdej ciąży było gorzej mam sine nogi i popękane naczynka do tego żylaki jak baty na lewej nodze,nie pamiętam kiedy latem miałam sukienkę,bardzo chciała bym aby się to kiedyś zmieniło. proszę poradźcie mi co mogła bym zrobić i jakie podjąć kroki. pozdrawiam

Witam
Proszę udać się na konsultację do lekarza flebologa lub chirurga naczyniowego. Przy pierwszej wizycie lekarz powinien wykonać badanie usg-Doppler żył i na podstawie wyniku badania dobrać dla Pani odpowiednie leczenie.

Nie istnieje metoda pozwalająca wyleczyć na zawsze niewydolność żylną, można jedynie kontrolować proces powstawania kolejnych żylaków, wykonując systematycznie USG Doppler układu żylnego i zamykając kolejne niewydolne żyły. Jedyną uznaną metodą spowolnienia procesu jest stosowanie regularnie kompresjoterapii w co najmniej pierwszej klasie ucisku.

dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog
lukasz_szczygiel@o2.pl
www.skleroterapia.eu