Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powstawanie nowych pajączków i widocznych żyłek na nogach podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Od kilku tygodni na lewym podudziu pojawiają się małe pajączki i kilka żyłek. Często trzymam nogi w górze i używam maści, jest ich jednak coraz więcej. Jestem osobą otyłą (BMI 36), ale walczę z tym i uprawiam sport. Od pół roku przyjmuję dwuskładnikową antykoncepcję z której nie chcę rezygnować. Co mogę zrobić, żeby zatrzymać ten proces? Boję się żylaków. Czy spadek wagi i więcej ruchu wystarczy? Zapisałam się na wizytę do chirurga naczyniowego, ale termin za 3 miesiące, co zrobić do tego czasu?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy