Siny paznokieć u nogi i ból uda

Od dłuższego czasu wieczorami zauważam, że mam siny paznokieć w dużym palcu jednej stopy - dość mocno różni się kolorem od tego, który wydaje się normalny. Czasami odczuwam też ból w tylnej części uda (nad kolanem tej samej nogi) i ewidentnie to jest ból w żyłach. Jaka może być przyczyna? Dodam, że z natury mam niskie ciśnienie (90/60 - 96/62).
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Kończyny dolne powinny zostać zbadane przez lekarza, wykluczona powinna zostać przede wszystkim miażdżyca naczyń, mogąca odpowiadać za upośledzenie krążenie krwi w kończynach.