Skąd ataki suchego kaszlu u 2 latka?

Witam. Moja 2-letnia córka od miesiąca ma ataki suchego kaszlu, zazwyczaj w nocy lub w czasie popołudniowej drzemki, ale również w ciągu dnia. Atak jest krótki, natomiast jest to kaszlnięcie za kaszlnięciem, brak tchu. Cały czas ma zaczerwienione gardło oraz katar, który nie cieknie z noska, tylko gdzieś tam "z tyłu" i zmuszą ją do częstego przełykania. Kicha często. Nie przybiera na wadze. W nocy się poci. Robiłam wymaz z noska i gardła: Gardło: Streptococcus alfa-hemolizujący Neisseria spp. Haemophilus parainfluenzae Staphylococcus ureus poj. kol. metycylinowazliwy Nos: Streptococcus alfa-hemolizujący Corynebacterium spp. Moraxella catarrhalis +++ wzrost bardzo ofity szczep kliniczny oporny na ampicylinę, amoksycylinę, penicylinę i piperacylinę. Robiłam badania krwi: Leukocyty 7,8 G/l Erytrocyty 4,480 T/l Hemoglobina 123,0 g/l Hematokryty 0,35 MCV – śr. Objętość RBC 79fl MCH 27,5 pg MCHC 347 g/l Płytki krwi PLT 271 G/L LYMPH - limfocyty 55 % MXD (eoz+bazo+mono) 9% NEUT neutrofilr 36 % LYMPH 4,3 G/L MXD 0,7 G/L NEUT 2,8 G/L RDW-CV wsk. anizoc. RBC 0,13 PDW- wsk. anizoc. PLT 10,9 fl MPV śr. objętość PLT 9,0 fl P-LCR ods. płyt. olbrz. 0,18 Podzielone 32 % Eozynofile 4% Bazofile 1% Limfocyty 62 % Monocyty 1% IgE całk. 64,50iU/ml. Czy mogę prosić o interpretację powyższych wyników? Jak mogę pomóc córeczce? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl