Skąd bierze się dodatki poziom IgM?

Witam ponownie, popełniłam błąd w podawaniu wielkości i podałam odwrotnie. Odpowiedź brzmiała, że mam się udać do lekarza. Prawidłowe dane to IgG 0,20 a IgM 4,36 w 35 tyg.ciąży na toksoplazmozę. Miałam badanie w maju , w 3 m-cu i w obu przypadkach wynik był ujemny. Moje pytanie brzmi: skąd ten dodatni wynik IgM. Przechodziłam infekcję w ciąży bezobjawową. Nic na to nie wskazywało. czy należy powtórzyć badanie lub wykonać inne? proszę o odpowiedź, piszę nieskładnie bo jestem podenerwowana.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani norm referencyjnych dla laboratorium, w którym wykonała Pani badanie, co właściwie uniemożliwia prawidłową interpretację. Jeśli jednak IgM jest dodatni a nie był, może to wskazywać na świeżą infekcję. Przede wszystkim proszę jednak powtórzyć badanie oraz skonsultować się ze specjalistą chorób zakaźnych.