Skąd się bierze ta biała wydzielina?

Witam, mam 20 lat, od jakiegoś czasu, ok. 2 tygodni, zaraz po miesiączce pojawiła się biała wydzielina z pochwy... Jest dość gęsta i ma nieprzyjemny zapach. Nie towarzyszy jej żadne pieczenie ani swędzenie. Biorę tabletki antykoncepcyjne już ponad rok. Fakt bardzo często pojawiała mi się ta biała wydzielina, lecz miała neutralny zapach. Gdy ma dojść do stosunku wydzielina znika i zapach również, nie odczuwam żadnego bólu podczas stosunku. Wydzielina pojawia się znów dopiero jakieś kilka godzin po stosunku. Zastanawiam się co to może być. Proszę o pomoc, pozdrawiam!

20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Taka nieprawidłowa wydzielina pochwowa, czyli upławy mogą mieć różne przyczyny. Należy zwrócić uwagę na charakter tej wydzielina (barwa, konsystencja, zapach, obfitość) a także objawy towarzyszące takie, jak: świąd, ból podczas oddawania moczu, podrażnienie sromu.
Warto wspomnieć, że antykoncepcja hormonalna może powodować stany zapalne pochwy i zwiększa ryzyko zakażeń bakteryjnych i grzybiczych.
Opisana wydzielina może sugerować zakażenie grzybicze bądź bakteryjne, należy jednak skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu dokładnego zbadania, a także ewentualnego wdrożenia leczenia.

Redakcja abcZdrowie.p