Skąd te dziwne objawy?

Witam, mam 31 lat, jestem kobietą, mam dziecko i męża. Od kilku miesięcy, nie ma właściwie dnia, aby nie miała jakichś dolegliwości. Raz pobolewa żołądek, za chwilę mocno skręca w brzuchu, jest to chwilowe. Raz na miesiąc przez kilka dni wyskakują mi i znikają na brzuchu i rękach dziwne swędzące plamy z bąblami w środku. Potem samoistnie znikają. Przy tym mam dziwne ssania i mruczenia w żołądku, jakby nadmierna ilość gazów. Do tego stopnia, że żołądek aż robi się sztywny. Na chwilę, jakby to był jakiś skurcz. Gdy oddam gazy, to na trochę mija. Nie zawsze wypada, więc wstrzymuję - czy to ma jakiś wpływ? Czasem dochodzi aż do kołatania serca (chwilowego). Robione miałam wszelkie badania, obecnie czekam na wynik kału na obecność bakterii. Dodam, że helicobacter wyleczony. Co mi jest? Męczy mnie już ten stan, ostatnio miałam dużo nerwów. Teraz się trochę uspokoiłam, ale dolegliwości są. Czasem pojawia się dziwne ziewanie, senność, nerwowość, łapanie powietrza. Gdyby te plamy były na tle nerwowym, wyskakiwałyby pewnie częściej, a one nie zależą od sytuacji stresowych. Czy dobrze uważam? Pobolewa mnie też głowa, oczy łzawią, szczypią, pieką, po gardle spływa dziwna wydzielina. Jestem rozbita i nerwowa. Czasem pojawia się dziwne swędzenie w gardle. Bywa tak, że mam kilka dni spokoju, mam wrażenie, że to minęło, ale zaczyna się na nowo. Już nie wiem do jakiego lekarza mam się udać. Proszę o pomoc. Jestem w ogóle szczupła, aż za bardzo. Skąd to wszystko. Biorę magnez 2 razy dziennie po jednej tabletce przez 2 miesiące. Jak długo można go brać?

Witam!

Opisane objawy mogą wynikać z jednej bądź mieć wiele współistniejących przyczyn. Należy brać pod uwagę również tło psychogenne, jednak rozpoznanie takie postawić można po wykluczeniu przyczyn organicznych.

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który podczas wywiadu uporządkuje i doprecyzuje informacje o dolegliwościach, uzupełniając je o badanie fizykalne. Te czynności pozwolą zaplanować odpowiednią diagnostykę i dalsze postępowanie.

Osoby zdrowe mogą stosować suplementację magnezu przewlekle. Uważać powinny m.in. osoby z niewydolnością nerek czy skłonnością do kamicy nerkowej. Dawkowanie zależy od stosowanego preparatu, postaci soli magnezu oraz diety.

Pozdrawiam