Skąd u takiego małego dziecka pęcherzyki na jajniku?

Luty 2016 Dziewczynka 7m USG jamy brzusznej - pęcherzyk na lewym jajniku do 10mm. Kontrola maj 2016 - brak pęcherzyka na lewym jajniku, ale za to pęcherzyk do 10mm w prawym jajniku. Dziś podczas USG jajniki niewidoczne (pęcherz pusty). Skąd u takiego małego dziecka pęcherzyki na jajniku? Czy to może być coś poważnego. Gdzie się udać z dzieckiem? Jakie badania zrobić? Sama (mama) mam niedoczynność tarczycy i przed ciąża torbiele jajnika. Proszę o odpowiedź. Bardzo się denerwuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może zmiany wynikają z zaburzeń hormonalnych. Proszę koniecznie udac się z dzieckiem do lekarza pediatry