Skąpa miesiączka, zaparcia i częste oddawanie moczu a ryzyko ciąży

Witam, Jestem straszną panikarą ciążową. Każdy zbliżający się okres to zbliżający się stres czy aby na pewno go dostanę. Ostatnio leczyłam się antybiotykami, niewiele krwawiłam w dni, w których powinna wystąpić miesiączka, mam zaparcia i częściej oddaję mocz. Panikuję, że to ciąża. Zabezpieczam się tabletkami antykoncepcyjnymi, a ostatnio w czasie antybiotykoterapii także prezerwatywą. Moja miesiączka już się skończyła, a ja martwię się, że jej mała obfitość to objaw niechcianej ciąży.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W razie wątpliwości może Pani wykonać test ciążowy. Ryzyko ciąży w opisanym przypadku jest jednak bardzo małe.