Czy częste oddawanie moczu może świadczyć o ciąży?

Moja ostatnia mięsiączka zaczeła się 21.03 trwa 5-6 dni. 17.04 odbyłam stosunek bez zabezpieczenia, okres powinien pojawić się 21.04. Bolą mnie jajniki i brzuch, często oddaje mocz.
Czy jestem w ciązy?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Zakładam, że daty przesunięte są o miesiąc.
Ponieważ odbyła Pani stosunek 25 dnia cyklu (okres teoretycznie niepłodne), rzyko ciąży jest niewielkie.

Nawet jeżeli doszło do zapłodnienia, to za wcześnie na pierwsze objawy ciąży. Ból brzucha i częste oddawanie moczu mogą towarzyszyć zapaleniu układu moczowego. Podobne dolegliwości często poprzedzają miesiączkę.

Miesiączka może się opóźniać pod wpływem wielu czynników: stresu, przeziębienia, gorączki, odchudzania.
Aby rozwiać powyższe wątpliwości proponuję wykonać test ciążowy. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.