Skąpe i nieregularne miesiączki a staranie o dziecko

Witam Serdecznie.od dawna mam skąpe i nie regularne miesiączki po wizycie u ginekologa dowiedziałam się że mam pco....musze zastanowić sie czy w najblizszym czasie chce starać się o dziecko.póki co lekarz przepisał mi tab.Lesine lekarz obliczył że miesiączke powinnam dostać za około 8 dni i tego też dnia dostałam w małej ilości plamienie dlatego zażyłam już pierwszą tabletke nie wiem czy dobrze zrobiłam ? drugiego dnia z tabletką nie miałam już żadnego plamienia.jaka jest moja ochrona ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani , antykoncepcję powinno się rozpocząć pierwszego dnia miesiączki, wtedy już od razu następuje pełna ochrona antykoncepcyjna. Jeśli tabletka zostanie przyjęta kilka dni przed miesiączką lub kolejnego dnia miesiączki to ochrona antykoncepcyjna pojawi się dopiero po 7 dniach stosowania preparatu. uważa się, że w takiej sytuacji należy kontynuować przyjmowanie tabletek bez przerwy przez dwa cykle. Pozdrawiam.