Skąpe masy białkowo-bezpostaciowe, pojedyncze limfocyty, strzępki tkanki włóknistej

Witam.Wynik BAC płata prawego:W otrzymanych rozmazach skąpe masy białkowo-bezpostaciowe,pojedyńcze limfocyty,strzępki tkanki włóknistej.Komórek nowotworowych nie stwierdza się.Kategoria I wg systemu Bethesda.Dziś (minęło 3 tyg od Bac) ponowne usg gdzie wykryto dotąd niewidoczne w lewym płacie hypoechogenna słabo ograniczona zmiana5x4x7mm unaczyniona do ewentualnej BAC.PROSZE o pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, rozumiem, że to wynik BAC tarczycy. W pobranym materiale nie można było ocenić charakteru zmiany, gdyż biopsja była niediagnostyczna. Endoskopista wykonujący USG, ocenił zmianę w lewym płacie tarczycy, jako prawdopodobnie niezłośliwą, a decyzja o kolejnej BAC jest ewentualna ( raczej niskie ryzyko złośliwości). Proszę pozostawać pod kontrolą endokrynologa. Pozdrawiam.