Skąpy okres po przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, Dziś dostałam okresu, po godzinie wzięłam swoją pierwszą w życiu tabletkę antykoncepcyjną. Przez całą resztę dnia miałam bardzo skąpy okres jak na mnie. Czy jest to normalne w tym przypadku czy powinnam się martwić i na przykład okres nie był okresem tylko plamieniem przed nim? Chce też zaznaczyć, że mam od ponad 2 lat regularne okresy i nigdy przed nim nie występowało plamienie tylko od razu miesiączka.

Witam serdecznie. Możliwe iż takie zmiany są reakcją na przyjęte hormony. Proszę stosować antykoncepcję zgodnie z harmonogramem.