Skierowanie na biopsję po TURP

Mój tata, lat 79 miał wykonany zabieg TURP z powodu dystescji pęcherza w styczniu br. Przed zabiegiem PSA 12,9, wynik badania histopatologicznego po zabiegu prawidłowy. W lipcu PSA 15,2, wolne 11%. Lekarz dał skierowanie na biopsje, ale radził się zastanowić, czy robić to badanie, ponieważ jest inwazyjne, a rak w tym wieku przez 10 lat może nie dać objawów. Tata leczy się na nadciśnienie oraz psychiatrycznie. Bardzo źle psychicznie znosi najdrobniejsze dolegliwości. Jaką przyjąć strategię?

Witam serdecznie. Ze strony lekarki trudno odstąpić od diagnostyki. Z drugiej zaś strony trudno mówić iż jest ona bezwzględnie wskazana. Niemniej jednak radziłabym wykonać badanie.