Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przezcewkowa resekcja gruczołu krokowego: Pytania do specjalistów

Krew w moczu 16 dni po zabiegu TURP

Jestem 16 dni po zabiegu TUR-P. Od wczoraj mam krew w moczu. Badanie moczu potwierdziło wystąpienie erytrocytów. Czy jest to zjawisko normalne po zabiegu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Artur Jeliński
Lek. Artur Jeliński

Czy u pacjenta z niewydolnością serca i utrwalonym migotaniem przedsionków powinno być zastosowane znieczulenie w kręgosłup?

Protokół sekcji zwłok mojego taty w rozpoznaniu:kardiomiopatia przerostowa,ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.Tata zmarł na stole operacyjnym podczas zabiegu TUR-P łagodny przerost prostaty w znieczuleniu ogólnym.Czy u pacjenta z niewydolnością serca i utrwalonym migotaniem przedsionków nie powinno być zastosowane znieczulenie w kręgosłup.Nie był to zabieg ratujący życie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Skierowanie na biopsję po TURP

Mój tata, lat 79 miał wykonany zabieg TURP z powodu dystescji pęcherza w styczniu br. Przed zabiegiem PSA 12,9, wynik badania histopatologicznego po zabiegu prawidłowy. W lipcu PSA 15,2, wolne 11%. Lekarz dał skierowanie na biopsje, ale radził się... Mój tata, lat 79 miał wykonany zabieg TURP z powodu dystescji pęcherza w styczniu br. Przed zabiegiem PSA 12,9, wynik badania histopatologicznego po zabiegu prawidłowy. W lipcu PSA 15,2, wolne 11%. Lekarz dał skierowanie na biopsje, ale radził się zastanowić, czy robić to badanie, ponieważ jest inwazyjne, a rak w tym wieku przez 10 lat może nie dać objawów. Tata leczy się na nadciśnienie oraz psychiatrycznie. Bardzo źle psychicznie znosi najdrobniejsze dolegliwości. Jaką przyjąć strategię?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Małgorzata Horbaczewska
Lek. Małgorzata Horbaczewska
Patronaty