Sklerotyzacja komórek powietrznych dolnej części wyrostka sutkowatego lewej kości skroniowej

witam. co oznacza wynik tomografii komputerowej o tej tresci: "Sklerotyzacja komórek powietrznych dolnej części wyrostka sutkowatego lewej kości skroniowej"? troche sie niepokoje a konsultacje z lekarzem mam dopiero za kilka dni. pozdrawiam!

Magdalena StusiĹska

Oznacza to, że komórki tworzące przestrzenie powietrzne uległy sklerotyzacji- zmieniły się z twardsze. Taki stan występuje najczęściej w wyniku gojenia się zapalenia.