Sklerotyzacja przyległych części kostnych kręgu L5 i kości krzyżowej

Proszę o interpretację wyników: Badanie TK Sklerotyzacja przyległych części kostnych kręgu L5 i kosci krzyżowej. Zwężenie krążka międzykręgowego z objawem próżniowym na poziomie L5-S1, z widoczną tylnocentralną szerokopodstawną wypukliną krążka międzykręgowego wypuklającą się do kanału kręgowego na głębokość do ok 6mm, ze zwężeniem kanału kręgowego w wymiarze przednio-tylnym do ok 11 mm Na poziomie L4-L5 przepuklina tylno-prawoboczna, wypuklająca się do kanału kręgowego na ok 5 mm

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na liczne nieprawidłowości w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.