Skłonności do siniaków u 2-latka

witam! Dziecko 2 lata i 3 miesiące. Ładnie je,śpi jest bardzo ruchliwe i łatwo się nie męczy. Nie ma skłonności do siniaków. Nawet jak się uderzy. Bardzo rzadko choruję. I to wyłącznie przeziębienia. Miesiąc temu była zaziębiona. Morfologia została wykonana profilaktycznie przed szczepieniem na moją prośbę. Dziecko ma wszystkie parametry prawidłowe oprócz płytek krwi: 136, i z rozmazu Limfocyty 54,9% i monocyty 8,4%. O czym to może świadczyć? USG brzucha w normie pozdrawiam

Witam,
Dziecko mogło przebyć infekcję wirusową (np. EBV), która wpłynęła na taki wynik morfologii. Natomiast przy takim poziomie płytek córka nie powinna mieć skłonności do siniaczenia się.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak