Skok ciśnienia podczas badań

Witam mam pytanie jestem na służbie przygotowawczej w wojsku przed egzaminem sprawnościowym miałem ciśnie 160/80 pózniej jak powiedziała pielęgniarka ze wysokie to jeszcze bardziej mi skoczyło 180/80 a w domu mam 127/78 cały czas w normie jak wchodzę na badanie to serce zaczyna walić nie mogę tego opanować mam za miesiąc egzamin i boje się żeby mnie dopuścili jak wychodzę z badania wszytko się normuje to ze stresu , co mógł wziąć żeby to ciśnie było w normie czy po captopril można biegać 3km

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje się uspokoic i bardzei na luzie podejsc. poniewaz lepiej nie przyjmowac leków.