Skracające się cykle miesiączkowe u 41-letniej kobiety

Mam coraz krótsze cykle miesiączkowe, z 30 dni teraz do 22. Dwa lata od operacji wycięcia mięśniaka 10 cm ( macica pozostała) i rok od operacji usunięcia nerki (roponercze). Menopauza w rodzinie po 55 roku, ja mam 41. Jakie sugestie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję konsultację z ginekologiem oraz badania hormonalne. Konieczny jest dobrze zebrany wywiad, czy ma Pani inne dolegliwości? uderzenia gorąca? wahania nastroju? suchość pochwy? częste infekcje dróg moczowych? trudności ze snem?obniżone libido? Ginekolog powinien spytać o wszystkie te rzeczy.
Pozdrawiam