Skręcenie stawu skokowego i wyniki RTG

Witam , parę dni temu skręciłam staw skokowy, lekarz ortopeda skierował mnie na rtg i usg lewego stawu skokowego.na rtg nic nie wyszło na usg wyszło że w obrębie stawu skokowo-łódkowego jest niewielkie 3 mm złamanie awulsyjne z oderwaniem fragmentu od k. Skokowej więzadło pogrubiałe,hipoechogeniczne. Dostałam też skierowanie na zabiegi krioterapie i pole magnetyczne. Czy muszę brać zastrzyki przeciwzakrzepowe clexane i na co one mi pomogą?drugie pytanie jakie będzie dalsze leczenie?dziękuję za o

Jeśli lekarz zalecił zastrzyki to powinna Pani je brać - jest to profilaktyka przeciwzakrzepowa. Fizjoterapia pomoże w gojeniu. Proszę nie przeciążać nogi.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki