Skrócenie cyklu o 2 tabletki antykoncepcyjne

Witam , jeżeli nie skończyłam opakowania antykoncepcyjnego o 2 tabletki żeby przyspieszyć krwawienie aby rozpocząc nowe opakowanie przepisane przez lekarza ginekologa , istnieje możliwość ciąży i obawa że krwawienie nie pojawi sie z powodu nie dokonczenia poprzedniego opakowania ? obawiam sie ciąży .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią postępowanie zdecydowanie nie zwiększa ryzyka ciąży. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana - nie ma powodów do niepokoju.