Skrócenie opakowania pomiędzy blistrami tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

Witam. Czy mogę być w ciąży jak zapomnę ostatniej tabletki?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
W przypadku pominięcia ostatniej tabletki, należy potraktować ten dzień jak pierwszy dzień 7-tygodniowej przerwy po której należy przystąpić do przyjmowania pigułek z kolejnego blistra. Wtedy ochrona antykoncepcyjna jest zachowana (również podczas tygodnia przerwy). Jeśli nie zamierza Pani dalej przyjmować tabletek antykoncepyjnych - pominięcie ostatniej tabletki nie ma znaczenia. Oczywiście w takim przypadku ochrona antykoncepcyjna kończy się z chwilą gdy przestaje Pani przyjmować tabletki.