Skurcze podczas zasypiania u dziecka

Witam Moja córka ma 1.5 roku . Choruje na niedoczynność tarczycy i po porodzie miała przeciwciała wirusa cytomegalii. Jest dzieckiem nerwowym nie wiem czy wynika to z tarczycy. Moje pytanie córka jak zasypia to pojawiają się skurcze mimowolne tak jak by się rozluźniały mięśnie . Czy to jest niepokojące. Wcześnie zaczęła chodzić w 10 miesiącu używa sporo słów widzę że prawidłowo się rozwija ale ta nerwowość córki często gryzie swoją pieluchę w ten sposób radzi sobie z emocjami.

Lek. Tomasz Budlewski

Co do skurczów to występuja one stosunkowo często u dzieci i zwykle nie sa związane z poważną chorobą , ale dla pewnosci prosze udać się do pediatry aby dziecko zbadał lekarz. Jeśli chodzi o nerwowość to również jest to częsta przypadłość u dzieci...