Jak pomóc dziecku z problemami z zasypianiem?

Witam. Moja 8 letnia córka ma problemy z zasypianiem. Kładzie się do lóżka o 20,20:30; I wierci sie Przez 3 godziny, a Tu pic a Tu siku,co chwile mowi dobranoc,podchodzi I daje nam buzi,informuje nas,ze sie odwraca I kaze mi abym jej pilnowala. Horror zaczyna sie jak gasnie telewizor.Placz I lament. Nic nie pomaga ,prosby,grozby krzyki. Wiem,ze one Tu napewno Nic nie pomoga ale puszczaja nam nerwy.To się dzieje co noc juz od dlugiego czasu. Co robic?Może lekarz A Może jakies leki dziecku? Pomocy

Witam - córeczka jest już duża i na pewno sporo rozumie i da się się z nią ustalić. Trzeba spokojnie porozmawiać z nią czy czegoś sie boi, dlaczego nie chce sama zasypiać, co jej pomaga - a później wprowadzić jakiś rytuał - picie, książka, przytulenie, buziak... Być może będzie próbowała zmienić , przeciągnąć, ale tu potrzebna jest wytrwałość i konsekwencja .Jeśli rzeczywiście nie może zasnąć można pozwolić np. na książkę, ale bez wstawania. TV na pewno nie pomaga. w ogóle nie powinien być włączony w czasie zasypiania.
Pozdrawiam
www.pomocpsycholog.pl

Dzień dobry. Polecam Państwu skorzystanie z konsultacji z psychologiem. Warto omówić szczegółowo sytuację i z pewnością znajdą Państwo rozwiązanie problemu. Nie mam tu na myśli konsultacji córki, tylko Państwa jako rodziców. Dla córki byłby to dodatkowy stres. Pozdrawiam.