Zasypianie dziecka po kąpieli

witam Prosze o pomoc. jak to zrobic zeby synek po kapieli zasypial. Poniewaz po kapieli wypija mleko... i dosc duzo.. i nie zasypia odrazu tylko po ok godzinie i wtedy lezy smieje sie, kopie nozkami. i pozniej przeciera oczka domaga sie dopicia mleka i wtedy juz zasypia na ponad 4 godziny po czym go odkladam do lozeczka. Czy mam go karmic przed kapiela? czy odrazu nie dawac mu mleka? czy np wode? czy polozyc go do lozeczka i tam go nakarmic a pozniej zeby tam sobie lezal az zasnie a nie u nas

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z opisu wynika, że gdy kąpią Państwo dziecko, nie jest ono jeszcze zmęczone i gotowe do snu. Dlatego też dziecko nie usypia po karmieniu a dopiero godzinę później. Albo należy przesunąć godzinę kąpieli, albo bardziej angażować dziecko w zabawy przed kąpielą, by było bardziej zmęczone.

Witam serdecznie, proces zasypiania jest różny i zależny od dziecka. Nie ma jednakowej metody i sposobu. Mleko zawiera magnez a on ułatwia usypianie. Polecam podawać ciepłe. Może Pani spróbować usypiać dziecko w swoim łóżeczku. Musi być Pani cierpliwa.

Pozdrawiam serdecznie.